Ako správne napísať americkú adresu na balík?

Ako správne napísať americkú adresu na balík?

Chystáte sa posielať balík do USA? Ak neviete ako na to, môžete sa inšpirovať TU. Veľmi dôležité je však tiež správne napísanie adresy. Americké adresy sa totiž svojou formou od tých našich líšia. V nasledujúcich riadkoch sa teda dozviete, ako správne napísať americkú adresu na balík.

Názov/meno príjemcu a oslovenie

Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, ako príklad použijeme adresu hlavného sídla spoločnosti Google v Californii. Ako prvé sa uvádza celé meno, respektíve názov príjemcu.

V prípade, že balík zasielate fyzickej osobe, nezabudnite na oslovenie. Skratkou Mr. (mister) sa v USA oslovuje muž, skratkou Mrs. (misses) sa oslovuje vydatá žena a slovom Miss sa oslovuje slobodná žena. Ak si nie ste istí, či je adresátka slobodná alebo vydatá, použite skratku Ms. (mizz).

Adresa na balíku do USA

V ďalšom riadku uvádzate ulicu a číslo domu, pričom na rozdiel od slovenských adries sa v tých amerických píše číslo domu v danom riadku ako prvé.

V nasledujúcom riadku sa píše názov obce (mesta) a vedľa neho skratka konkrétneho štátu v USA a ZIP kód. ZIP kód je americký ekvivalent nášho poštového smerovacieho čísla.

Nakoniec nezabudnite uviesť označenie krajiny, teda USA, respektíve United States of America. Na balíku by mala adresa vyzerať asi takto:

Google LLC názov príjemcu
1600 Amphitheatre Parkway popisné číslo a názov ulice
Mountain View, CA 94043 názov mesta, kód štátu a ZIP kód (PSČ)
USA krajina

Správne napísaná adresa na balíku, spolu s povoleným obsahom a bezpečným zabalením balíka, je zárukou jeho úspešného doručenia k adresátovi v USA.

Ak vám vyplnenie adresy stále robí problém, kontaktujte nás, radi vám poradíme.

Foto: By User:Centpacrr [Public domain], via Wikimedia Commons

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *