Ako poslať balík do zahraničia

Ako poslať balík do zahraničia

Ak ste sa rozhodli, že pošlete balík do sveta a využijete pritom naše služby, ponúkame vám postup ako prebieha preprava vášho balíka do zahraničia.

Ako poslať balík do zahraničia

  1. Objednajte si prepravu. Kontaktujte nás telefonicky, písomne, prípadne vyplnením objednávkového formulára. Uveďte základné informácie pre zasielanie vášho balíka a to: meno a priezvisko, kontaktné údaje (číslo vášho mobilného telefónu, emailovú adresu, adresu odoslania) a cieľovú destináciu vášho balíka. V prípade, že máte nejaké špecifické požiadavky pre posielanie vášho balíka, nezabudnite nám ich uviesť.
  2. Prichystajte si balík do zahraničia, prípadne akúkoľvek zásielku, ktorú chcete odoslať. Pripravili sme pre vás postup ako zabaliť balík, aby boli veci v balíku čo najbezpečnejšie zabalené a uľahčila sa preprava balíkov do zahraničia.
  3. Cena za prepravu balíka sa odvíja od hmotnosti Vašej zásielky a od toho kam chcete balík doručiť. Balík do zahraničia prepravíme pri akýchkoľvek rozmeroch a hmotnosti, prepravíme takmer čokoľvek! Cena uvedená v cenníku balíkov do zahraničia platí pre zásielky bežných rozmerov ( max dĺžka každej strany do 80cm, šírka + výška + dĺžka balíka nesmie prekročiť 200cm). Pri nadrozmerných zásielkách nás kontaktujte pre výpočet presnej ceny.
  4. Písomný zoznam vecí, je dôležitou súčasťou vášho balíka. Uveďte naň všetky položky, ktoré obsahuje váš balík do zahraničia. Tento zoznam je nevyhnutný, nakoľko nám pomôže deklarovať obsah vášho balíka colnému úradu pri kontrole, v príslušnej cieľovej krajine.
  5. Neposielajte veci, vylúčené z prepravy. Radšej si najprv preštudujte zoznam vecí vylúčených z prepravy, aby ste sa vyhli prípadným nepríjemnostiam ! Zaslanie len povolených predmetov uľahčí prepravu vášho balíka.
  6. Prevzatie zásielky od vás prebehne na vopred dohodnutom mieste a čase. Balík do zahraničia vieme prevziať i priamo u vás doma. Prispôsobíme sa vašim požiadavkám a vyjdeme vám v ústrety, tak aby posielanie vašej zásielky prebehlo hladko, a bez komplikácii.
  7. Na balík do zahraničia sa automaticky vzťahuje poistenie do sumy 200€. I keď je preprava vášho balíka prostredníctvom Balíka do sveta absolútne bezpečná, rozhodli sme automaticky poistiť všetky zásielky do tejto sumy. Neplatíte nič naviac, poistenie je zahrnuté v cene prepravy. Avšak ak má zásielka pre vás mimoriadnu hodnotu, môžete si ju pripoistiť na vyššiu sumu. Pripoistenie tvorí 6% z poistnej sumy.
  8. Preprava balíka do zahraničia prebieha letecky. V cieľovej destinácii vášho balíka ho preberie miestny prepravca, prípadne poštový úrad, v závislosti na konkrétnej krajine.

Dúfame, že informácie, ktoré sme vám poskytli vám pomohli. V prípade, že ste si stále nie istí ako poslať balík do zahraničia, neváhajte nás kontaktovať emailom alebo telefonicky.