Čo urobiť, aby bol váš balík do zahraničia doručený bez problémov?

Čo urobiť, aby bol váš balík do zahraničia doručený bez problémov?

Možno si poviete, že to predsa nemôže byť žiadny problém. Stačí balík zabaliť a jednoducho ho odoslať. To však nie je tak celkom pravda. Aj vy musíte splniť určité podmienky, ktoré vám zaručia, že balík bude doručený bezpečne.

Ako poslať balík do zahraničia

Každá preprava balíkov má určité podmienky. A vy, ako odosielateľ, by ste ich mali splniť. Tak prispejete k tomu, že váš balík bez problémov dorazí k adresátovi. Ako poslať balík do zahraničia?

1. Balík do zahraničia musíte starostlivo zabaliť

Mali by ste vybrať vhodný obalový materiál, ktorý vydrží aj prípadné menej šetrné zaobchádzanie pri preprave. Samozrejme, je nutné prihliadať na obsah balíka. Ak odosielate krehké veci, balík je dobré tiež označiť.

2. Pozor na to, aby bola adresa vyplnená správne

Určite si dajte pozor na rôzne preklepy, či nepresnosti v adrese. Adresa musí byť napísaná čitateľne a úplne. Ideálne je paličkové písmo. Pridajte tiež adresu odosielateľa.

3. Štítok s adresou dobre upevnite

Ak adresu píšete na samostatný štítok alebo papier (teda nie priamo na obal balíka), dôkladne ju upevnite. Aby sa pri preprave nestalo, že sa odlepí a stratí. Vhodné je takýto štítok prelepiť lepiacou páskou.

4. Pozor na veci vylúčené z prepravy!

Tie do balíka určite nepatria. Pri ich odosielaní môžete spôsobiť problémy nielen prepravnej spoločnosti, ale najmä sebe a príjemcovi. Čo sú vlastne veci vylúčené z prepravy? Dozviete sa tu.

5. Hodnotný balík je vhodné pripoistiť

Každý balík do zahraničia, ktorý prepravujeme, je automaticky poistený. No ak má obsah balíka vyššiu hodnotu, určite spravíte dobre, ak ho pripoistíte. Aj keď je preprava bezpečná, môžu nastať rôzne neočakávané okolnosti, pri ktorých môže dôjsť k poškodeniu prevážaných balíkov. Pripoistenie stojí 6% z ceny hodnotného obsahu balíka. Určite sa však oplatí.

6. V prípade potreby komunikujte s kuriérom

Ak vás bude kuriér telefonicky kontaktovať, zrejme má na to dôvod. Preto ak odosielajte balík do zahraničia, prosíme vás o spoluprácu. Dvíhajte telefón a komunikujte. Pomôžete tak k bezproblémovej preprave balíka.

foto: flickr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *